جراحی های جوان سازی واژن
جراحی های جوان سازی واژن

جراحی های جوان سازی واژن

روشهای درمانی گوناگونی برای زیباتر و جوانتر کردن اندام تناسلی در زنان وجود دارد که باعث بهبود اعتماد به نفس و رضایت جنسی در زوجین میشود. در اینجا با جراحی های جوان سازی واژن بیشتر آشنا میشوید.

جراحی تنگ کردن واژن

به عمل جراحی تنگ کردن واژن، جراحی زیبایی واژن نیز گفته میشود. در حال حاضر این عمل جراحی در سرتاسر دنیا به شدت محبوبیت یافته است به خصوص در زنانی که زایمان طبیعی داشته اند و احساس میکنند عضله های واژن شان شل و ضعیف شده است.
برخی از زنان پس از زایمان یا با افزایش سن و یا در اثر جراحت، دچار مشکلاتی در ناحیه تناسلی خود به ویژه واژن میشوند از جمله کاهش حس واژن و کاهش رضایت در رابطه جنسی. عمل سفت و تنگ کردن واژن علاوه بر این که شکل و عملکرد واژن را بهتر میکند، حس آن را نیز بهبود می بخشد و نتیجه چشمگیری در بهبود اعتماد به نفس زنان دارد.
این عمل که به واژینوپلاستی شهرت دارد، ممکن است به تنهایی و یا همراه با جراحی های دیگری مانند لابیاپلاستی انجام شود.

بیشتر بخوانید:             روش و هزینه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن         

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یا جراحی کوچک کرده لبه های واژن، یک عمل جراحی است که در آن لبه های کوچک واژن تغییر شکل داده و یا کوچک میشوند. لبه های واژن به بافتهایی گفته میشود که سوراخ واژن را احاطه کرده اند.
دلایل انجام لابیاپلاستی
• بسیاری از زنان از شکل یا اندازه لبه های واژن خود راضی نیستند و مایلند عمل جراحی لابیاپلاستی را انجام بدهند تا شکل اندام تناسلی بیرونی آنها بهبود یابد و اعتماد به نفسشان افزایش یابد.
• گاهی اوقات هم علت انجام این عمل، این است که بزرگی لبه های واژن فرد را اذیت میکند و باعث میشود هنگام ورزش، دوچرخه سواری یا فعالیتهای دیگر، لبه ها چین خورده و درد بگیرند.
• بزرگی لبه های واژن میتواند باعث خجالت زدگی فرد شود چرا که ممکن است از لباس زیر بیرون بزند.

جراحی کوچک کردن کلیتوریس

در برخی افراد کلاهک کلیتوریس بیش از حد بزرگ میشود. کلاهک کلیتوریس همان بافت کوچکی است که همانند خیمه در بالای اندام تناسلی قرار گرفته و لبه های واژن از آن شروع شده اند. کلاهک کلیتوریس به صورتی طراحی شده که کلیتوریس را بپوشاند و از آن محافظت نماید . اما این پرده بافتی محافظ، در هنگام مقاربت و تحریک شدن زن، عقب کشیده میشود تا کلیتوریس نمایان شده و تحریک شود تا در نهایت رابطه جنسی خوب و رضایت بخشی برقرار شود.
اما در برخی زنان کلاهک کلیتوریس بیش از حد بزرگ بوده و باعث میشود هنگام نیاز به تحریک جنسی، این اتفاق به خوبی پیش نرود و فرد به اوج لذت جنسی نرسد.
در عمل جراحی کوچک کردن کلیتوریس یا هودکتومی، بافت اضافی از این ناحیه برداشته میشود تا کلیتوریس در هنگام مقاربت راحت تر بیرون بزند و زن تحریک شود.

بازسازی فورشت (فرنولوم لبه های کوچک)

در حین زایمان طبیعی در بسیاری از موارد، فورشت پاره میشود. فورشت به محلی گفته میشود که در پایین واژن، لبه های کوچک واژن به هم میرسند. برای محدود کردن آسیب زایمان طبیعی، ممکن است ماما عمدا فورشت را ببرد و بریدگی را کمی به سمت مقعد ادامه بدهد. این بریدگی گاهی اوقات ممکن است هنگام ترمیم خود به خودی، پیشروی کرده و برجستگی در داخل واژن به وجود بیاورد که باعث درد در حین مقاربت میشود.
در جراحی بازسازی فورشت، بافت جوشگاه اضافی برداشته میشود تا مشکل برطرف شود.

منبع مقاله

آدرس مطب دکتر فاطمه ارشادی متخصص زنان:
میدان هروی ، میدان ملت ، خیابان قلیچ خانی ، چهارراه قلیچ خانی ، ساختمان ریحانی ، پلاک ۵۱ ، طبقه 1، واحد ۴
شماره تماس مطب:
021-26312897
09198265186
ساعت کاری مطب:
روزهای زوج 16 عصر الی 20 شب

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here