سفید کردن واژن
سفید کردن واژن

 

سفید کردن واژن( وایتنینگ)سفید کردن واژن
سفید کردن واژن یا همان وایتنینگ از کاربردی ترین مسائل زیبایی زنان است، روزانه تعداد زیادی از بانوان به مراکز زیبایی خانم دکتر فاطمه ارشادی مراجعه می کنند تا این مسئله را درمان کنند، برخی از آن ها از مشکلاتی که این موضوع در زندگی زناشویی آن ها ایجاد کرده است صحبت می کنند،

اما جای نگرانی ای نیست، خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در اغلب رشته های پزشکی، شاهد پیدایش روش های جدیدی برای رفع تیرگی هستیم، یکی از آنها لیزر ژولیت است.

دستگاه های لیزر همچون ژولیت، مونالیزا و فراکشنال CO2 بسیار معجزه آسا عمل می کنند و در مدت زمان کوتاهی اثرات شگفت انگیز خود را می گذارند. پس دیگر به تیرگی نواحی تناسلی خود به چشم یک مشکل حل نشدنی نگاه نکنید.

مراجعین و مخاطبین عزیز می توانند برای شنیدن نظرات دیگر عزیزانی که از روش های رفع تیرگی و سفید کردن واژن در مراکز زیبایی دکتر فاطمه ارشادی بهره برده اند، تشریف بیارند و از نزدیک شاهد ترمیم فوق العاده پوست تیره ناحیه تناسلیشان و یا حتی حذف نواحی تیره پوستی باشند.

علت تیره شدن ناحیه تناسلی زنان
از مشکلات اغلب زنان ایرانی تیره شدن ناحیه تناسلی و ژنیتال است. به جز زنان اروپایی و شمال آمریکا، اغلب زنان جهان با این مشکل مواجه هستند.

تیرگی ناحیه واژن و ژنیتال، علل مختلفی دارد که اکنون به بررسی آن می پردازیم. یکی از رایج ترین علل تیرگی ، استفاده از لباس زیرهای غیرنخی است که پایه جنس آن ها نفت است که به مرور زمان باعث تیرگی می شود.

همچنین استفاده از لباس های تیره به مرور زمان همین تأثیر را می گذارند. استفاده از لباس های تنگ که باعث افزایش اصطکاک شوند می تواند محل مناسبی برای رشد میکروب ها شده و یا باعث تیرگی شوند.

از مهم ترین علل تیرگی های پوستی، استفاده از تیغ و ژیلت برای شیو است، این روش ها به مرور زمان می توانند باعث تیرگی پوست شوند و به پوست آسیب برسانند. کمبود برخی از ویتامین ها و مواد غذایی، می توانند مؤثر باشند.

بانوانی که عادت به خشک کردن لباس زیر های خود در هوای آزاد و با نور خورشید ندارند و همیشه در فضای رطوبتی حمام لباس های زیر خود را خشک می کنند ممکن است دچار عفونت هایی بشوند که انواع آن ها سبب تیرگی ناحیه تناسلی شوند.

تغییرات هورمونی می توانند بر روی پوست تأثیرات منفی بگذارند، یکی از این تغییرات ایجاد شده تیره شدن پوست است.

اینترتریگو مشکلی ست، که روی پوست نواحی ای که رطوبتی ست و برای عبور هوا محدودیت جریانی دارند بیشتر رشد می کند، همچون نواحی زیر بغل، کشاله ران، ران ها و ناحیه ژنیتال بهترین منطقه برای رشد آن هاست. همچنین عدم رعایت نکات بهداشتی می تواند این شرایط را بدتر کند.

سفید کردن واژن چیست

از مهم ترین علل دیگر، مسائل ارثی است که می تواند باعث ایجاد تیرگی شود و هیچ راهی برای جلوگیری از آن نیست.

عدم درست کار کردن تیروئید، مثلا پرکاری و یا کم کاری تیروئید می تواند به نوعی در روند تیره شدن پوست سهیم باشد. هر نوع عفونتی که ناحیه ژنیتال را درگیر کند می تواند اطراف ناحیه ژنیتال و پوست ناحیه تناسلی را تیره کند.

تولید بیش از اندازه ملانین این ناحیه به هر علتی می تواند باعث تیرگی و سیاهی پوست شود.

روشن سازی واژن
به طور کلی تیرگی واژن یک عیب محسوب نمی شود ولی بعضی افراد به دلایل خاصی از جمله زیبایی علاقه مند به تغییر رنگ این ناحیه هستند.

فرآیند روشن سازی یا سفید کردن پوست به این صورت است که کوشش می شود تا رنگدانه ملانین در این قسمت از پوست کاهش پیدا کند و این کار باعث رفع تیرگی در ناحیه واژن و مقعد بانوان می گردد. روش های زیادی برای تغییر رنگ آلت تناسلی به مورد دلخواه فرد وجود دارد.

روشن سازی پوست ناحیه تناسلی با استفاده از لیزر:
این روش یکی از روشهای خوب و کارامد جهت رفع سیاهی ناحیه شرمگاهی است که هم اکنون جزو جدیدترین تکنولوژیهای روز دنیا به شمار می آید. ماندگاری بالا و عدم نیاز به تکرار مجدد تا چند سال جزو مزایای این روش محسوب می شود. در اصل روشن سازی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ بعنوان روش اول روشن سازی در دنیا به حساب می آید و معمولا 3 الی 5 جلسه زمان می برد. نتایج در جلسه اول کاملا مشهود خواهند بود.

روشن سازی واژن با استفاده از مراقبتهای خانگی:
این روشها معمولا به عنوان روشهای پیشگیری از تیره شدن واژن استفاده می شوند تا بعنوان درمان سیاهی آلت تناسلی.

رفع تیرگی واژن با استفاده از داروهای ترکیبی:
در این روش با استفاده از داروهای ترکیبی که بنابر درخواست پزشک توسط آزمایشگاه ساخته می شود، شخص مورد درمان قرار می گیرد. این روش کارایی بالایی داشته و با توجه به هزینه آن که حدود یک سوم لیزردرمانی است نتایج مطلوبتری برجای می گذارد.

رفع تیرگی واژن با استفاده از پمادها و ماسکهای تجاری:
استفاده از پمادهای تجاری موجود در بازار و یا ماسکهای گیاهی و شیمیایی، یکی از روشهای مراقبت از پوست است. این روش نیاز به تکرار مجدد دارد و بیشتر جزو روشهای مراقبت از پوست محسوب می شود. در حقیقت این روش، باید بصورت هفتگی یا ماهیانه تکرار شود تا در بلند مدت اثر داشته باشد.

دکتر فاطمه ارشادی جراح و متخصص زنان زایمان نازایی

مطب مجیدیه شمالی
مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهارراه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897
مطب میدان خراسان
میدان خراسان، خیابان طیب نبش قاسم مهاجر، طبقه بالای داروخانه دکتر شعبانی
021-33734238
021-33732133
09198265186
مطب مسعودیه
مسعودیه، ۲۰ متری ابومسلم، کوچه طاهر پناه، مجتمع پزشکی مسعودیه، پلاک ۴ طبقه 3
021-33492144

دکتر فاطمه ارشادی متخصص زنان شمس آباد ، دکتر زنان شمس آباد ، دکتر زنان میدان خراسان ، متخصص زنان میدان خراسان ، پزشک زنان شمس آباد ، متخصص زنان خوب شمس آباد

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here