دکتر زنان برای گواهی سلامت بکارت
دکتر زنان برای گواهی سلامت

پرده بکارت و باکرگی چیست؟

پرده بکارت نوعی بافت با حالت ارتجاعی است و با باکرگی متفاوت است.

حقایقی درباره پرده بکارت:

پرده بکارت همچون پوششی در قسمت ورودی واژن نیست.
با نگاه کردن به پرده بکارت نمی توان به طور دقیق گفت که آیا فرد باکره است یا نه.
انجام فعالیت هایی همچون ژیمناستیک و اسب سواری به پرده بکارت آسیب نمی زنند و سبب پارگی آن نمی شوند.
استفاده از تامپون روی پرده بکارت تاثیری نمی گذارد.
حدود هزاران سال باورهای نادرست زیادی در خصوص پرده بکارت وجود داشت. حتی بسیاری از افرادی که در زمینه پزشکی فعالیت داشتند هم این باورهای غلط را باور داشتند. اما حالا همه ما می دانیم که این باورها کاملا غلط هستند. پرده بکارت در ورودی واژن قرار دارد و توسط دو لبه فرج، لبه بزرگ و لبه کوچک محافظت می شود. پرده بکارت حالت ارتجاعی دارد.

بیشتر بدانید:                بهترین دکتر برای زایمان سزارین در تهران     

باکرگی در دختران به چه معناست؟

باکرگی وضعیتی است که یک شخص (چه دختر و چه پسر) با تصمیم خود، آزادانه و بدون هیچ اجباری تصمیم به تغییر آن می گیرد تا بتواند صمیمیت جنسی را با شخصی که انتخاب کرده امتحان کند. پس این تنها شما هستید که تصمیم به تغییر این وضعیت می گیرید، نه هیچ کس دیگر! موقعیت های زیادی هستند که ممکن است در آن ها تماس جنسی اتفاق بیفتد اما فرد در آن لحظه نمی تواند تصمیمی بگیرد.

پرده بکارت

برای مثال زمانی که فرد تحت فشار است، به او تجاوز می شود و سایر موارد که هیچ کدام از این ها رابطه جنسی نیستند. در نتیجه باکرگی یک مسئله فیزیکی نیست بلکه چیزی است که در ذهن یا قلب وجود دارد و آن را از دست نمی دهید، بلکه وضعیتی است که خودتان تصمیم می گیرید که آن را تغییر دهید. آموختن حقایق اساسی مربوط به پرده بکارت و باکرگی به تمام افراد کمک می کند.

گواهی سلامت پرده بکارت

آزمایش های مربوط به پرده بکارت هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان انجام می شوند. افرادی که این آزمایش ها را می دهند معمولا از روی رضایت آن را انجام نمی دهند. انجام این آزمایش ها قبل از ازدواج در بسیاری از فرهنگ ها رایج است. این آزمایش ها معمولا به درخواست والدین دختر، همسر آینده او یا خانواده همسرش انجام می شوند و از پزشک می خواهند که به آن ها بگوید که آیا پرده بکارت عروس سالم است یا پاره شده است.

در این شرایط مادر دختر درخواست گواهی سلامت پرده بکارت را می دهد تا از دخترش در برابر اتهامات احتمالی همسر آینده اش محافظت کند. انجام آزمایش های بکارت در مراکش بسیار رایج است. متخصصان زنان در این کشور گاهی در یک روز تا ۱۰ گواهی سلامت پرده بکارت را صادر می کنند. اما این گواهی نقض حقوق زنان است.

بیشتر بدانید:                     متخصص زنان خوب شرق تهران          

تاریخچه آزمایش پرده بکارت
تست بکارت روما

افرادی که متعلق به گروه جیپسی روما در اسپانیا بودند به نوعی آزمایش بکارت به اسم گیتانوس (Gitanos) باور داشتند. طبق این عقیده یک غده انگور مانند در واژن وجود دارد و حاوی مایع مایل به زردی به اسم Uva است. وقتی این غده فشار داده می شود، مایع آن خارج می شود و سبب پایان دادن به بکارت دختر می شود. آن ها به این فرایند از دست دادن عفت می گفتند. تست بکارت تنها در مراسم تشریفاتی از دست دادن بکارت انجام می شد.

بیشتر بخوانید:            بهترین جراح زیبایی زنان در تهران 

پرده بکارت

اعضایی از خانواده هر دو طرف باید شاهد خون روی ملحفه می بودند. این مراسم برای شهادت دادن، غرور و جشن گرفتن انجام می شد.در بین مسیحیان نیز دیدگاه دیگری در خصوص بکارت در وجود داشت. طبق اعتقادات آن ها، اسطوره های باکره پاکدامن با اهریمن مقابله کردند تا به عهد و پیمان خود با خدا عمل کنند و در این راه شهید می شدند. اما بعدها اعتقادات خطرناکی بر پایه این افسانه ایجاد شد.دکتر زنان برای گواهی سلامت

 

مطب دکتر زنان برای گواهی سلامت شرق تهران

مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهارراه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here