تزریق چربی در ناحیه ژنیتال
تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

یکی از عمل های زیبایی سرپایی که در بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان ها وحتی مطب ها صورت می گیرد، تزریق چربی در نقاط مختلف بدن است، که در بسیاری از موارد جنبه زیبایی دارد

تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

در برخی موارد جنبه ی درمانی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد تزریق چربی به ناحیه ژنیتال بحث کنیم.

تزریق چربی طی فرایندی بسیار تخصصی صورت می گیرد. قبل از این فرایند باید چربی را به کمک دستگاه های پیشرفته ای از بدن شخص جدا کرد. از کاربردهای تزریق چربی در ناحیه ژنیتال و واژن می توان به جوانسازی واژن، تغییر فرم لبیامینورها، پر و بزرگ کردن لبیاماژورها ، تقویت نقطه جی ، درمان آتروفی واژن، رفع خشکی واژن، سفت کردن و محکم کردن واژن، رفع خشکی واژن و برخی مشکلات دوره یائسگی و زیباسازی ناحیه ژنیتال اشاره کرد.

عمل تزریق چربی به لابیا برای چه کسانی مناسب است؟

• افراد مسنی که به دلیل بالا رفتن سن و یائسگی ناحیه تناسلی آنها دچار پیری، افتادگی و چروک شدگی پوست شده است.
• افرادی که علاقه به انجام لابیاپلاستیبرای رفع مشکلات مربوط به نواحی واژن ندارند.

• افرادی که بر اثر زایمان طبیعی، ناحیه تناسلی آنها دستخوش تغییراتی شده است.
• افرادی که به دلایل وراثتی و ژنتیکی نواحی تناسلی آنها نرمال نباشد.
• افرادی که دارای لابیای نامتقارن و نامتناسب هستند.
• افرادی که نیاز به حجم بالای مواد پرکننده در عمل تزریق ژل به واژن هستند و این افزایش هزینه برای آنها مهم باشد.
• افرادی که نسبت به موادی که در ژل ها تزریق می شود دارای حساسیت باشند.

کاربرد تزریق چربی در ناحیه واژن
عمده کاربردهای تزریق چربی در ناحیه ژنیتال تغییر فرم لبیامینورها و لبیاماژورهاست، مثلاً گروهی از افراد به علت کاهش وزن شدید، افزایش سن و برخی دلایل دیگر ممکن است دچار افتادگی و شلی لبیامینورها شوند، از طرفی با گذر زمان از حجم چربی های بدن کاسته می شود. اگر این گروه افراد از افتادگی لبیامینورهای خود ناراضی باشند می توانند اقدام به تزریق چربی بر لبیامینورهای خود کنند. گروهی از زنان تمایل به افزایش حجم لبیاماژورها دارند، با اینکار فرم دستگاه تناسلی آن ها بهبود می یابد.

پس از یائسگی به علت کاهش هورمون استروژن واژن دستخوش تغییراتی می شود و ممکن است فرد درگیر خشکی واژن و آتروفی واژن شود، آتروفی واژن سبب خشکی و خارش واژن می شود. این گونه افراد ممکن است دچار بی اختیاری ادرار و تکرر ادرار نیز شوند.

با تزریق چربی می توان قطر واژن را کاهش داد و سبب تنگ شدن واژن شد، با تزریق آن بر نقطه جی می توان، نقطه جی که در ارگاسم و تحریک جنسی زنان مؤثر است را تقویت نمود و حس ارگاسم را افزایش داد.

بهترین کاندیدای تزریق چربی به واژن
بهترین کاندیدای تزریق چربی افرادی هستند که ناحیه ژنیتال آنها بخشی از چربی طبیعی خود را از دست داده است و از این رو دچار پیری، چروک، شلی و افتادگی شده است. این اتفاق معمولا بر اثر گذر عمر، یائسگی، زایمان های طبیعی متعدد، کاهش وزن های شدید و … می افتد. از طرفی برای رفع برخی نواقص جزی که در بخش های بعدی به شرح مفصل آنها پرداخته ایم نیز تزریق چربی کاربرد دارد.

اگر از مشکلات دوره یائسگی و کاهش هورمون استروژن در ناحیه واژن خود رنج می برید، می توانید با تزریق چربی خیلی از این مشکلات را رفع کنید.

عمده مشکلاتی که بانوان به ما مراجعه میکنند، مشکل آتروفی واژن است که فرد دچار احساس ناخوشایندی در واژن خود می شود از جمله: خارش، سوزش، خونریزی و درد هنگام رابطه جنسی و … . آتروفی واژن معمولاً در زنانی رخ می دهد که دچار یائسگی شده اند. یکی دیگر از کاربردهای تزریق چربی در زنانی ست که مشکل ارگاسم دارند. این گروه از زنان می توانند با تزیق چربی در ناحیه نقطه جی خود این مشکل را رفع کنند.

تمامی این موارد باید پس از تشخیص پزشکی ماهر صورت می گیرد و سپس اقدام به درمان آن با تزریق چربی کرد.

 

برای انجام لیپوماتیک فرد میتواند هشیار باشد و از روش های بی حسی استفاده شود. قبل از انجام لیپوماتیک پزشک پلن ذهنی خود را با زدن علامت هایی روی بدن بیمار پیاده می کند، بدین شکل کار دقیق و بدون عیب انجام می شود. ابتدا ناحیه موردنظر که از قبل باید شیو شده باشد، ضد عفونی می شود. سپس به کمک بی حسی موضعی، آن بخش بی حس می شود، بعد از این مرحله با دستگاه مخصوص لیپوماتیک که دارای لوله باریکی به نام کانولا است و ته آن به سرنگ مخصوصی وصل است، سلول های چربی به آرامی از بدن خارج می شوند.

برای خارج کردن چربی باید سلول های چربی را شکاند. برای عبور این کانولاها باید از قبل سوراخ های ریزی ایجاد کرد. سلول های چربی استخراج شده سالم هستند ولی به علت ناخالصی هایی همچون خون باید به کمک سانتریفوژ و سرم های مخصوصی جداسازی شوند و ناخالصی های آن از بین برود. بدین ترتیب چربی خالص آماده تزریق می شود.

چه آمادگی هایی قبل از تزریق چربی در واژن موردنیاز است؟
• انجام آزمایشات مربوطه و بررسی آنها توسط متخصص.
• در صورت وجود عفونت در ناحیه واژن و دهانه رحم باید عفونت به طور کامل درمان شود.
• در صورت داشتن بیماری خاص یا مصرف داروهای خاص باید متخصص را در جریان بگذارید.
• قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ویتامین E.
• قطع مصرف سیگار دو هفته قبل از تزریق. زیرا نیکوتین باعث اختلال در جریان خون می شود.
• قطع مصرف الکل دو هفته قبل از تزریق.
• مصرف مایعات زیاد قبل از انجام تزریق چربی.
• عدم مصرف مواد غذایی 6 ساعت قبل از تزریق.
• تمیز بودن و تراشیدن موهای زائد در محل تزریق چربی در لابیا ماژور.

کاربرد تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

تزریق چربی بر لبیاماژورها
لبیاماژورها از بخش های مشخص و بیرونی دستگاه تناسلی هستند که به مرور زمان و به دلیل تغییرات هورمونی، زایمان ها و کاهش وزن دچار لاغر شدن و افتادگی می شوند، بدین ترتیب این ناحیه دچار چروک و چین های ریزی می شود که برای برخی از بانوان بسیار آزار دهنده است، همچنین در گروهی دیگر این کوچک شدن سبب درد هنگام رابطه جنسی می شود. از این رو تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای رفع مشکل ایجاد شده و بازگشت زیبایی به این ناحیه است. پس از انجام فرایند تخلیه چربی و خالص سازی چربی، به کمک سوزن های مخصوصی و با تخصص و مهارت کامل پزشک در ناحیه لبیاماژورها، چربی خالص شده را تزریق می کند و با رعایت نکاتی که بعد از تزریق چربی بر لبیاماژورها باید رعایت کرد، به شکل دلخواه می توان رسید.

تزریق چربی بر لبیامینورها
همانطور که گفتیم گذر زمان، تغییرات هورمونی، یائسگی، کاهش وزن های شدید، زایمان های متعدد و علل دیگر می تواند باعث افتادگی لبیامینورها شود. با این روش می توان لبیامینورها را پر کرد و باعث جوانسازی آن ها شود. یکی دیگر از کاربردهای آن در برخی موارد قرینه سازی لبیامینورها است. تزریق چربی بر لبیامینورها باید با ظرافت خاص و مهارت بالا انجام شود تا نتیجه دلخواه کسب شود.

تنگ کردن واژن با تزریق چربی
در بانوانی که از گشادی واژن رنج می برند به عنوان یک راه حل می توان از تزریق چربی در واژن بهره برد، در این روش در واژن چربی تزریق میکنیم و عموماً این چربی بیشتر از حد ممکن تزریق می شود زیرا چربی جذب می شود به این صورت واژن تنگ می شود. زایمان طبیعی، یائسگی، افزایش سن، کاهش وزن و … از عواملی هستند که می توانند واژن را گشاد کرده و سبب پیری شوند.

درمان آتروفی واژن با تزریق چربی
آتروفی واژن یکی از مشکلات پس از دوره یائسگی است که با بروز علائمی چون خارش، سوزش، خشکی واژن، سوزش هنگام رابطه جنسی، خونریزی در طی رابطه جنسی، سوزش هنگام ادرار، تکرر ادرار، بی اختیاری ادرار و … همراه است. این عارضه تحت تأثیر کاهش هورمون استروژن اتفاق می افتد و باعث نازک و سست شدن دیواره واژن می شود. به مرور زمان کاهش این هورمون باعث شکننده تر شدن واژن می شود و خاصیت ارتجاعی واژن کاهش می یابد. برای درمان این مشکل می توان از دارو استفاده کرد و تزریق چربی را برای ضخیم کردن دیواره های واژن به کار برد. با تزریق چربی دیواره های واژن ضخیم شده و مشکل سست بودن و شکننده بودن آن رفع می شود.

جوانسازی واژن با تزریق چربی
همانطور که بارها در مقالات مختلف گفتیم حتی اگر یک خانم هیچ رابطه ای نداشته باشد پس از سن ۳۰ سالگی واژن وی دچار پیری و افتادگی می شود، حال اگر زایمان طبیعی وکاهش وزن شدید نیز داشته باشد این موضوع تشدید می شود. به طور کلی با افزایش سن پوست دچار شلی و افتادگی می شود و دیگر مانند سابق شاداب نیست ، پوست ناحیه تناسلی نیز از این قاعده مستثنی نیست، با گذشت زمان دچار افتادگی، شلی، لاغری؛ پیری و چروک شدن می شود. هرچند که کاهش وزن های شدید نیز می توانند باعث تمامی مواردی که در بالا ذکر شد بشوند. برای رفع تمامی مسائلی که در بالا گفته شد می توانیم در این نواحی چربی تزریق کنیم و باعث جوانسازی آن شویم، بدین گونه که چربی از دست رفته به علت کاهش وزن و پیری، مجدداً باز می گردد و سبب بازگشت شادابی به این ناحیه می شود.

تقویت نقطه جی
میل جنسی بانوان با پیر شدن، تغییرات هورمونی، زایمان های طبیعی و … به مرور کاهش می یابد، یکی از مسائلی که در ارگاسم بانوان تأثیر زیادی دارد نقطه جی است. نقطه جی یکی از بخش هایی ست که گفته می شود در ارگاسم زنان بسیار مؤثر است، این نقطه که در داخل واژن وجود دارد گاهی نیز به عنوان عاملی برای کاهش درد زنان باردار هنگام زایمان کردن از آن یاد می شود، هرچند که گروهی معتقدند این نقطه اصلا وجود ندارد. بانوانی که در ارگاسم مشکل دارند می توانند پس از معاینه و تشخیص، نقطه جی خود را تقویت کنند این فرایند با تزریق چربی و فیلرها به این ناحیه صورت می گیرد و در نهایت همین موضوع باعث افزایش لذت جنسی هنگام رابطه و دخول می شود. علاوه بر چربی می توان از تزریق فیلرها و یا ژل ها بهره برد، انواع دائم آن ها می توانند خاصیت پرکنندگی خود را تا ۵ سال حفظ کنند.

زیباسازی ناحیه ژنیتال با تزریق چربی
پس از شرح کاربردهای چربی در ناحیه ژنیتال زنان، تا الآن به این پی برده اید که چه قدر تزریق چربی در ناحیه ژنیتال می تواند سبب زیبایی و جوانسازی این ناحیه شود. قطعا یکی از نواحی حساس بدن ناحیه ژنیتال است که اکثر بانوان بسیار روی آن حساس هستند، این ناحیه به علت حساسیت بالا و تأثیر در بهبود رابطه جنسی نیاز به رسیدگی بیشتری دارد.

در یک جمع بندی کلی می توانیم بگوییم اگر دچار لبیاهای نا متقارن،افتاده و شل هستید ویا لبیاماژورهای شما به دلایل مختلف دچار لاغری و افتادگی و شلی شده اند و اگر افزایش حجم آن ها باعث زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی شما می شود، می توانید با تزریق چربی یا فیلرها ساختار آنها را زیبا کنید.

دکتر فاطمه ارشادی جراح و متخصص زنان زایمان نازایی

مطب مجیدیه شمالی
مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهارراه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897
مطب میدان خراسان
میدان خراسان، خیابان طیب نبش قاسم مهاجر، طبقه بالای داروخانه دکتر شعبانی
021-33734238
021-33732133
09198265186
مطب مسعودیه
مسعودیه، ۲۰ متری ابومسلم، کوچه طاهر پناه، مجتمع پزشکی مسعودیه، پلاک ۴ طبقه 3
021-33492144

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here