جراحی جوان سازی واژن با واژینوپلاستی توسط متخصص زنان در تهران
جراحی جوان سازی واژن با واژینوپلاستی توسط متخصص زنان در تهران

جراحی جوان سازی واژن با واژینوپلاستی

جراحی جوان سازی واژن یا واژینوپلاستی (Vaginoplasty) عملی است که برای تنگ و سفت کردن واژن صورت میگیرد.

این عمل جوان سازی واژن برای کسانی انجام میشود که به دلیل افزایش سن یا زایمان طبیعی، واژن شان شل یا کشیده شده است.جراحی جوان سازی واژن با واژینوپلاستی توسط متخصص زنان در تهران

آیا جراحی جوان سازی واژن قطعا رضایت جنسی را بهبود میبخشد؟

برخی از جراحان میگویند میتوانند حساسیت واژن را نیز بهبود ببخشند اما این ادعا ثابت نشده است. توجه داشته باشید اگر چه بافتهای واژن در زایمان کشیده میشوند اما عمل جراحی سفت کردن بافت های واژن به تنهایی نمیتواند بهبود رضایت جنسی را تضمین نماید.

لذت جنسی و ارگاسم فرایند پیچیده ای است که بستگی زیادی به فرد دارد و شرایطی همچون وضعیت احساسی عاطفی و روابط بین دو فرد نیز بر لذت جنسی تاثیر گذار هستند، اگر چه زیبایی و سفتی واژن نیز میتواند تاثیر گذار باشد.
علاوه بر این حساسیت جنسی خود به خود منجر به بیشتر شدن لذت جنسی نمیشود بلکه در صورت مناسب نبودن شرایط دیگر برقراری رابطه جنسی، حتی میتواند درد بیشتری نیز عایدتان کند.
بنابراین اگر میخواهید جوان سازی واژن انجام بدهید، ابتدا با پزشک مشورت کنید و خواسته ها و دلایل خود را با او مطرح کنید تا مطمئن شوید این درمان برای شما مناسب است.

بیشتر بخوانید:                متخصص زنان خوب شرق تهران

آیا عمل جراحی واژینوپلاستی را میتوان همراه با لابیاپلاستی انجام داد؟

عمل جراحی واژینوپلاستی را میتوان به تنهایی و یا همراه با لابیاپلاستی انجام داد. در بسیاری از موارد این دو عمل همزمان انجام میشوند.

عمل جراحی جوان سازی واژن چه تفاوتی با عمل جراحی بازسازی واژن دارد؟

پیش از این که تصمیم بگیرید میخواهید عمل جراحی لابیاپلاستی انجام بدهید یا واژینوپلاستی، باید بدانید هدفتان از این کار چیست. بین عمل جوان سازی واژن و بازسازی واژن تفاوتهایی وجود دارد.

در عمل های جراحی بازسازی عملکرد بخشی از بدن بهبود داده میشود اما در عمل جراحی زیبایی، توجه و تمرکز اصلی بر زیبایی آناتومی است. مثلا فرض کنید اگر مشکل تنفس از راه بینی دارید با عمل جراحی اصلاح انحراف بینی، تنفستان بهتر میشود

اما زیبایی بینی تان تغییری نمیکند اما اگر میخواهید بینی تان را زیباتر کنید ساختار آناتومی و ظاهری بینی اصلاح میشود تا زیباتر شود.

مثلا برخی از موارد عمل واژینوپلاستی برای ترمیم نقایص مادرزادی و بدشکلی های واژن (مثلا کوتاه بودن بیش از حد واژن یا عدم تشکیل واژن به صورت مادرزادی) صورت میگیرد تا فرد بتواند فعالیتهای طبیعی مانند ادرار کردن، قاعدگی و رابطه جنسی نرمال داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:      بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

واژینوپلاستی برای جوان سازی واژن با بی حسی انجام میشود یا بیهوشی ؟

عمل جراحی واژینوپلاستی را میتوان تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام داد. این بستگی به نظر پزشک و مرکز درمانی دارد.

 

عمل جراحی واژینوپلاستی چگونه انجام میشود؟

پس از این که مشخص شد واژن چقدر باید سفت تر شود، یک تکه گوه ای شکل از پوست داخل واژن علامت گذاری میشود تا برش خورده و برداشته شود. در زیر پوست، بافت ها با بخیه سفت میشوند.

جپس از این که مجرای واژن سفت شد، پوست مخاطی دو طرف برش به هم بخیه و بسته میشود. اگر پوست بیرونی اضافه نیز وجود داشته باشد، باید برداشته شود تا واژن در نهایت زیباتر و جوانتر شود.

چه خطرات و عوارضی ممکن است در واژینوپلاستی اتفاق بیفتد؟

خطرات و عوارضی که در عمل واژینوپلاستی ممکن است تجربه شود عبارتند از:
• درد
• عفونت
• خونریزی
• عوارض نادر

چقدر طول میکشد تا واژن پس از واژینوپلاستی بهبود یابد؟

دوره بهبودی پس از عمل جراحی واژینوپلاستی یک یا دو هفته در نظر گرفته میشود. چند روز اول ممکن است درد عمیق داشته باشید. تا هشت هفته تامپون نباید استفاده کنید و رابطه جنسی نباید داشته باشید.
پس از بهبودی ، متوجه سفت تر شدن واژن میشوید و رضایت جنسی تان افزایش می یابد.

جراحی جوان سازی واژن با واژینوپلاستی توسط متخصص زنان در تهران

منبع: لینک
منبع: لینک 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here