متخصص زنان و زایمان در شرق تهران
متخصص زنان و زایمان در شرق تهران

جوان سازی واژن

جوان سازی واژن یک اصطلاح کلی برای روشهای درمانی مختلف زیبا تر کردن واژن است. این عمل های جراحی برای زیباتر و جوانتر کردن اندام تناسلی زنان انجام میشوند. از جمله عمل های جوان سازی واژن عبارتند از لابیاپلاستی، کوچک کردن کلیتوریس، لابیا ماژورپلاستی، واژینوپلاستی و مونس پلاستی.
جوان سازی واژن متخصص جراحی زیبایی زنان

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) به عملی گفته میشود که در آن طول لبه های کوچک واژن کاهش می یابد. لابیاپلاستی رایجترین عمل جوان سازی واژن است و مشکل زنانی که از تا خوردن یا بیرون زدن لبه های واژن ناراضی هستند را حل میکند.

دلایل انجام لابیاپلاستی چیست؟

دلایل مختلفی برای اقدام برای لابیاپلاستی وجود دارد از جمله درد ناشی از تا خوردن یا کشیده شدن لبه های واژن در هنگام دوچرخه سواری، اسب سواری و یا مقاربت، خارش، اذیت شدن و تحریک و همچنین کاهش اعتماد به نفس.

عمل کوچک کردن کلیتوریس چیست؟

عمل کوچک کردن کلیتوریس (clitoral hood reduction) به برداشتن چینهای اضافی کلاهک کلیتوریس گفته میشود. اغلب عمل کوچک کردن کلیتوریس همراه با لابیاپلاستی انجام میشود.جوان سازی واژن متخصص جراحی زیبایی زنان در تهران

بیشتر بخوانید:                متخصص زنان خوب شرق تهران

عمل کوچک کردن کلیتوریس چگونه است؟

چینهای زیادی کلیتوریس باعث برامدگی آن میشود. به ویژه پس از کوچک کردن لبه های واژن این بزرگی کلیتوریس بیشتر به چشم می آید. با کاهش اندازه کلیتوریس توازن به اندام تناسلی بیرونی فرد باز میگردد.

لابیا ماژورپلاستی چیست؟

لابیا ماژورپلاستی (labia majoraplasty) عملی است که برای کوچک کردن اندازه لبه های ماژور (لبه های بیرونی حاوی مو) واژن با عمل جراحی، طراحی شده است.

دلایل انجام لابیا ماژورپلاستی چیست؟

کسانی که لبه های بیرونی واژن شان خیلی بزرگ یا آویزان است و باعث میشود هنگام فعالیتهایی مانند دوچرخه سواری اذیت بشوند یا از بزرگی آن خجالت میکشند میتوانند عمل جراحی لابیا ماژورپلاستی انجام دهند.

مونس پلاستی چیست؟
مونس پلاستی چیست؟

مونس پلاستی چیست؟

مونس پلاستی (monsplasty) عملی است که برای کوچک کردن برامدگی مونس انجام میشود. مونس توده بافت چربی است که روی استخوانهای شرمگاهی قرار میگیرد. در برخی زنان به خصوص بعد از زایمان این ناحیه بالای فرج ممکن است آویزان شده و روی ناحیه تناسلی را میپوشاند.

دلایل انجام مونس پلاستی چیست؟

در برخی زنان برامدگی چربی و پوست اضافی بخش بالایی فرج که حاوی موی شرمگاهی است، باعث احساس نارضایتی میشود. این برامدگی باعث کاهش اعتماد به نفس در هنگام پوشیدن لباس شنا یا شلوارهای چسبان میشود. به همین دلیل برای انجام عمل جراحی مونس مراجعه میکنند.

بیشتر بخوانید:      بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

 

در مونس پلاستی چه کاری انجام میشود؟

در این عمل زیبایی مقدار بافت چربی و پوست اضافی که باعث برامدگی بالای فرج شده است برداشته میشود.

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی (Vaginoplasty) عمل جراحی است که برای سفت کردن واژن انجام میشود. یم روش سفت کردن واژن بدون عمل جراحی تهاجمی، حرارت دادن بافتها با لیزر یا فرکانس رادیویی است. اما این روشها برای کسانی که واژن شان خیلی شل شده است چندان موثر نمی باشد و بهتر است عمل جراحی سفت کردن واژن را انجام دهند.

دلایل انجام واژینوپلاستی چیست؟

پس از زایمان ممکن است واژن شل و کشیده شود که علت آن کشیدگی بافتها و جدا شدن عضلات این ناحیه است. گاهی به حدی واژن شل میشود که تامپون را نمیتواند نگه دارد. این از دست رفتن سفتی عضلات میتواند باعث اختلال عملکرد جنسی نیز باشد.

در واژینوپلاستی چه کاری انجام میشود؟

عضله هایی که از هم فاصله گرفته اند طی عمل در کنار هم قرار میگیرند و پوست مخاطی اضافی از سمت پشت واژن برداشته میشود. پوست خارجی نیز برای زیبایی بیشتر، برداشته میشود.

جوان سازی واژن متخصص جراحی زیبایی زنان در تهران

مطب متخصص زنان در شرق تهران 

مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهار راه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897

 

 

منبع اول:لینک
منبع دوم: لینک

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here