روش و هزینه جراحی زیبایی واژن 
روش و هزینه جراحی زیبایی واژن 

روش و هزینه جراحی زیبایی واژن

مقاله زیر را مطالعه بفرمایید و سئوالات خودتون بپرسید

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی (vaginoplasty) یک عمل جراحی زیبایی در واژن است که در آن واژن سفت تر و زیباتر میشود. سفت و تنگ کردن واژن یک عمل بازسازی و زیبایی محسوب میشود.

چرا جراحی زیبایی واژن انجام میشود؟

پس از زایمان طبیعی واژن کشیده و شل میشود. همین اتفاق با افزایش سن نیز ممکن است به تدریج رخ دهد. میتوان با عمل جراحی زیبایی واژن، بافتها و عضلات کشیده و شل شده واژن را سفت تر کرد. با این حال نمیتوان تضمین کرد حس جنسی واژن افزایش یابد چرا که میل جنسی، تحریک جنسی و اوج لذت جنسی فرایندی پیچیده هستند که تنها با یک فاکتور نمیتوان آنها را تغییر داد.

لذت جنسی به عوامل متعددی مانند احساسات و عواطف بین دو طرف بستگی دارد. علاوه بر این افزایش حساسیت جنسی خود به خود باعث لذت بیشتر نمیشود بلکه حتی میتواند به درد در حین مقاربت نیز منجر شود.

آیا میتوان عمل لابیاپلاستی را همزمان با جراحی زیبایی واژن انجام داد؟

عمل جراحی زیبایی واژن (واژینوپلاستی) و لبه های واژن (لابیاپلاستی) را میتوان جداگانه و یا همزمان انجام داد. عمل جراحی لبه های واژن را میتوان بر روی لبه های بزرگ (لبه های بیرونی تر فرج) و یا لبه های کوچک) لبه های نزدیکتر به واژن) انجام داد. در لابیاپلاستی شکل یا اندازه لبه ها تغییر میکند و اگر عدم تقارنی وجود داشته باشد برطرف میشود.

عمل جراحی زیبایی واژن چه خطرات یا عوارضی ممکن است داشته باشد؟

میزان رضایت زنان پس از جراحی زیبایی واژن هنوز چندان مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است. اما در مورد سایر عوارض عمل جراحی زیبایی واژن، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عفونت
  • تغییر همیشگی حس واژن
  • درد مداوم
  • تشکیل بافت جوشگاه و باقی ماندن جای زخم

اگر میخواهید عمل زیبایی واژن را امجام دهید، باید خیلی صریح و مشخص با پزشک صحبت کنید و بگویید چه نگرانیهایی دارید و به چه دلیلی میخواهید این عمل جراحی را پشت سر بگذارید.

هر مسئله ای که در مورد ناحیه تناسلی خود دارید باید به اطلاع پزشک برسانید. گاهی اوقات ممکن است پزشک با شنیدن حرفهای شما به این نتیجه برسد روشهای غیر جراحی مانند ورزشهای کگل، گزینه بهتری برای تقویت عضلات واژن است یا برای رضایت جنسی ممکن است شما را به مشاوره ارجاع دهد تا مشکل اعتماد به نفس یا هر مشکل روانی دیگری که دارید را ابتدا برطرف نمایید و پس از آن در مورد جراحی زیبایی واژن تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید: دکتر فاطمه ارشادی متخصص زنان شمس آباد        

منبع

منبع

روش و هزینه جراحی زیبایی واژن

مطب متخصص زنان خوب برای لابیاپلاستی

مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهارراه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here