روش و هزینه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن
روش و هزینه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

روش و هزینه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

جوان سازی واژن یک عبارت کلی برای تمامی درمانهایی است که برای زیبایی و جوانی اندام تناسلی زنان انجام میشود. معمولا در جوان سازی واژن از دستگاههای انرژی محور مانند لیزر، فرکانس رادیویی و اولتراسوند نیز استفاده میشود.
هدف از لابیاپلاستی کاهش اندازه لبه های کوچک واژن است. منظور از لبه های کوچک، بافت برجسته ای است که در دو طرف واژن رشد کرده است. همچنین لبه های بزرگ واژن که لبه بیرونی اندام تناسلی زنان هستند را نیز میتوان جراحی کرد.
در لابیاپلاستی بسته به شرایط فرد، از تکنیکهای جراحی مختلف استفاده میشود. برای لابیاپلاستی نیازی به دستگاههای مبتنی بر انرژی مانند لیزر و غیره نیست بلکه این کار غالبا با چاقوی جراحی انجام میشود.

دلایل انجام لابیاپلاستی

دلایل زیادی باعث میشود زنان به دنبال عمل جراحی لابیاپلاستی باشند. علت انجام لابیاپلاستی تغییراتی است که پس از زایمان، افزایش سن، فعالیت جنسی و یا به واسطه ژنتیک رخ میدهد. برای اصلاح این تغییرات عمل جراحی صورت میگیرد.
برخی از زنان به دلیل بزرگی لبه های واژن ممکن است در ورزش کردن، بهداشت روزانه، فعالیت جنسی یا فعالیتهای فیزیکی دیگر دچار مشکل شوند یا دائما عفونت ادراری بگیرند. برای این افراد لابیاپلاستی سودمند است.
از طرفی با افزایش روند پوشیدن شلوارهای یوگا، لباس ورزشی و مایوی شنا، گروه بیشتری از زنان از بزرگی لبه های واژن خود ناراضی میشوند چرا که پوشیدن این لباسها برای این افراد مشکل است.
برخی نیز به دلایل زیبایی به انجام لابیاپلاستی اقدام میکنند. بسیاری از افرادی که این عمل را انجام میدهند از بهبود اعتماد به نفس خود در رابطه جنسی راضی هستند.

لابیاپلاستی چگونه انجام میشود؟

در ابتدا تنها یک روش برای لابیاپلاستی وجود داشت اما به مرور زمان پیشرفتهای زیادی در تکنیکهای جراحی به وجود آمد و اکنون چند تکنیک برای این کار وجود دارد. دو تکنیک رایج لابیاپلاستی عبارتند از:
– روش بریدن
در این تکنیک که در ابتدا تنها روش لابیاپلاستی بود و به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگرفت، بخش اضافی لبه های واژن بریده شده و لبه ها بخیه میشوند به طوری که متقارن و متناسب با لبه های بزرگ باشند.
روش گوه ای
در روش گوه ای، یک گوه از بافت لبه از ضخیم ترین بخش لبه های کوچک بریده میشود. لایه ای که در زیر لایه مخاطی قرار دارد باید دست نخورده باقی بماند و فقط بخشی از ضخامت لبه برداشته میشود. این روش باعث میشود واژن شکل طبیعی تری پس از جراحی داشته باشد و علاوه بر این، لبه های چین خورده آن نیز حفظ میشوند.
تکنیکهای دیگری هم برای کوچک کردن لبه های واژن وجود دارد و هر کدام از اینها مزیها و معایب خودشان را دارند. نوع تکنیک جراحی که برای شما انتخاب میشود بستگی به شرایط شما دارد.

آیا لابیاپلاستی بیهوشی و بستری دارد؟

لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است. این عمل تنها یک ساعت زمان میبرد خواه به تنهایی انجام شود یا همراه با عملهای زیبایی دیگر اندام تناسلی. لابیاپلاستی را میتوان تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام داد. این بستگی به نظر جراح دارد.

مراقبتهای پس از جراحی لابیاپلاستی چگونه است؟

ناحیه تناسلی در زنان بسیار حساس است و همیشه نیاز به مراقبت مناسب دارد. از این رو هنگامی که عملی مانند لابیاپلاستی انجام میدهید، باید برخی نکات را رعایت کنید تا زخم خوب شود و مشکلی پیش نیاید.روش و هزینه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

از دوش گرفتن طولانی مدت پرهیز کنید و هر بار حمام میکنید زخم را با ملایمت خشک کنید. جراح احتمالا برای کاهش احتمال عفونت، آنتی بیوتیک برایتان تجویز میکند. ممکن است مسکن نیز تجویز شود تا درد و التهاب کاهش یابد.

تا مدتی از فعالیتهایی مثل دویدن، دوچرخه سواری و سایر فعالیتهای فیزیکی باید پرهیز کنید. زمان دقیق را پزشکتان مشخص میکند. اگر زودتر از موقعی که مناسب است فعالیتهای بدنی را از سر بگیرید ممکن است فشار زیادی به زخم تان وارد شود و فرایند جوش خوردن آن به تاخیر بیفتد.

بیشتر بخوانید: دکتر فاطمه ارشادی متخصص زنان شمس آباد        

  • از پوشیدن لباس زیر و لباسهای تنگ پرهیز کنید چون به زخم ساییده شده و باعث تحریک آن میشوند.
  • یادتان باشد حداقل تا چهار هفته نباید رابطه جنسی داشته باشید.
  • هر سوال دیگری که در این زمینه دارید از پزشک بپرسید.

مطب متخصص زنان خوب برای لابیاپلاستی

مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهارراه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here