دکتر زنان برای تعیین جنسیت
دکتر زنان برای تعیین جنسیت

روش های متخصص زنان برای تعیین جنسیت

در این مقاله به بررسی روش های دکتر زنان برای تعیین جنسیت می پردازیم.

روش های تعیین جنسیت

روش های مختلفی برای تعیین جنسیت هست انجام میشود در ادامه با روش های تعیین جنسیت که توسط متخصص زنان انجام میشود.

رژیم غذایی

یکی از روش های تعیین جنسیت جنین استفاده از برنامه غذایی در دوران بارداری می باشد . اگر شما پیش از بارداری رژیم غذایی برای پسر بودن یا دختر بودن بگیرید بدون اینکه با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید . هم مادر و هم جنین در معرض مشکلات جدی قرار می گیرند و ممکن است مبتلا به بیماری شوند. به همین جهت بدون مشورت با پزشک نباید از برنامه غذایی خاصی پیروی کرد.

تغییر ph واژن

این روش را می توان از طریق لقاح داخل رحمی با IUI انجام داد . در این روش اسپرم در داخل رحم تزریق می شود . این روش ساده تر و کم هزینه تری می باشد و نسبت به روش های پیشین در زمان کوتاهتری انجام می شود . در ابتدا برای تحریک تخمک گذاری داروهایی به فرد تجویز می شود . زمانی که تخمک بالغ شود ، iui انجام می شود . میزان موفقیت این روش 70 الی 80 درصد است و میزان موفقیت باروری 25 درصد است . این روش برای زوج هایی که 3 دختر دارند توصیه نمیشود زیرا درصد خطای آن زیاد می باشد .دکتر زنان برای تعیین جنسیت

تعیین زمان تخمک گذاری
تعیین جنیست بر اساس تخمک گذاری به دو روش انجام می شود :

بیشتر بخوانید:             درباره ی دکتر فاطمه ارشادی متخصص زنان شمس آباد        

ivf

تعیین جنسیت با روش ivf حدود 99 درصد دقیق می باشد .

PGD

PGD نوعی روش برای تشخیص بیماری های ژنتیکی قبل از لانه گزینی در رحم مادر می باشد . از کاربرد های دیگر این روش تعیین جنسیت جنین می باشد که می توان قبل از بارداری به آن پی برد . این روش قطعی ترین روش تشخیص جنسیت می باشد به همین جهت انجام آن در همه مراکز درمان ناباروری موجود نمی باشد زیرا دستگاه آن خیلی گران بوده و برای استفاده از آن نیاز به تخصص و دانش کافی می باشد .

روند این روش مشابه لقاح خارج رحمی با ivf یا همان روش میکرواینجکشن می باشد . در زمانی که تخمک از زن گرفته شده و در محیط آزمایشگاهی در مجاورت اسپرم قرار می گیرد ، لقاح صورت می گیرد. بیمار همان پروسه را طی می کند. متخصص ژنتیک نمونه ای از جنین ( بعد از اینکه جنین چند سلولی شود) می گیرد و جنسیت جنین بررسی می شود .

جنسیت جنین به عوامل مختلفی بستگی دارد و امکان تغییر جنسیت در کلینیک درمان ناباروری یا سایر مراکز درمانی وجود ندارد . نوع جنس جنین به تعداد آنها بستگی دارد . در مواردی تعداد جنین پسر بیشتر بوده و در مواردی تعداد جنین دختر بیشتر است . اگر تعداد جنین ها زیاد باشد(10 جنین ) می توان 2 الی 3 جنین از پسر یا دختر را به روش فریز نگهداری کرد. میزان موفقیت در این روش مشابه تعیین جنسیت به روش ivf به میزان 45 درصد است . هزینه این روش بیشتراز آ وی اف است ولی اطمینان آن بیشتر است .

این روش در مراحلی به شرح ذیل انجام می شود :

مرحله اول

برای تخمک گذاری بیشتر در زنان و تحریک به این عمل تزریق تخمک صورت می گیرد می پس از تزریق بزرگی فولیکول اندازه گیری می شود زیرا باید دارای اندازه کافی باشد تا شرایط لازم را برای لقاح را داشته باشد .

مرحله دوم

در صورتی که فولیکول به اندازه مناسب رسید تحت عمل ساده که با بیهوشی انجام می شود از واژن خارج می شود. سپس تخمک ها در محیط آزمایشگاه در مجاورت اسپرم قرار می گیرد . این لقاح با دقت و در زیر میکروسکوپ انجام می شود.

مرحله سوم

جنین به دست آمده از این لقاح که به نام رویان یا امبریو نامیه می شود در حالت نرمال دارای 46 کروموزوم می باشد . در صورتی که بیشتر یا کمتر از این تعداد باشد مشکوک به مشکلات ژنتیکی می باشد که در صورت جدی بودن انتقال به رحم و بارداری صورت نمی گیرد . جنین به مدت 3 روز در فضایی به نام انکوباتور نگهداری می شود تا به 8-6 سلولی شود . در این مرحله از هر جنین یک سلول برداشته شده و کروموزوم آن جهت تعیین جنسیت بررسی می شود.

مرحله چهارم

در این مرحله بعد از بررسی جنین در صورتی که شرایط طبیعی داشته باشد و دارای جنسیت مورد نظر والدین باشد به رحم منتقل می شود.

مرحله پنجم

در این مرحله پزشک داروهایی برای بیمار تجویز می کند و فرد باید دو هفته صبر کند . سپس آزمایش بارداری انجام می دهد تا نتیجه بارداری مشخص شود . طبق بررسی های انجام شده میزان موفقیت بارداری با این روش در مقایسه با IVF کمتر بوده ولی تعیین جنسیت نوزاد 100 % می باشد .

 

بیشتر بخوانید:            بهترین جراح زیبایی زنان در تهران 

برخی از خدمات درمانی دکتر فاطمه ارشادی

 • بررسی سلامت بانوان
 • انجام ویزیت دوره ای پاپ اسمیر مایع و لام
 • تهیه نمونه جهت panel STD (میکروارگانیسم هایی که از طریق جنسی منتقل می شدند)
 • انجام کرایو کوتریزاسیون دهانه رحم
 • بررسی و تشخیص کیست های تخمدان
 • میوم های رحمی توده های شکمی و خونریزی های غیرطبیعی زنان
 • تنبلی تخمدان (تخمدان پلی کیستیک) بررسی دوران یائسگی و درد های لگنی و کمر ای
 • مشاوره قبل از بارداری و ازدواج مراقبت دوران بارداری و انجام زایمان طبیعی و سزارین
 • کلیه عمل های جراحی زنان لاپراتومی و لاپاراسکوپی برداشتن کیست های تخمدان و توده های شکمی
 • کورتاژ تشخیصی
 • مراقبت دوران بارداری معمولی و ریسک بالا زایمان طبیعی و سزارین
 • تشخیص و درمان بیماریهای زنان زایمان و نازایی
 • تشخیص و درمان عدم کنترل ادرار در بانوان
 • انتخاب جنسیت نوزاد قبل از اقدام به بارداری از طریق علمی با موفقیت چشمگیر
 • ترمیم و جوانسازی و زیباسازی دستگاه با لیزر
 • جراحی پلاستیک،ترمیم و زیبایی سازی دستگاه تناسلی با لیزر

مطب دکتر زنان برای تعیین جنسیت شرق تهران

مجیدیه شمالی، شمس آباد، خ ریحانی(شهید محمدی)، چهارراه قلیچ خانی، ساختمان ریحانی، پلاک ۵۱ ، طبقه اول، واحد ۴
021-26312897

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here